Home Maske Türleri Yüzdeki Tüylere Doğal Maske İle Çözüm Bulun

Yüzdeki Tüylere Doğal Maske İle Çözüm Bulun

Yüzdeki Tüylere Doğal Maske İle Çözüm Bulun

Yüzdeki-Tüylere-Doğal-Maske-İle-Çözüm-Bulun
Tüyler vücudun çeşitli bölgelerinde çıksa da yüzünüzde oluşan tüyler çok daha rahatsızlık verici bir durumdur. Kadınların önemle üzerinde durduğu cilt bakımlarında pek çok kadının derdi yüzünde oluşan tüylerdir. Hormonal bozukluklara bağlı olarak, çeşitli ilaçların yan etkisiyle ve buna benzer daha birçok sebeple yüzünüzde oluşan tüylerden kurtulmak için en akıllıca çözüm evde doğal olarak hazırlayabileceğiniz maskeler olacaktır.

Tüylerinizden kurtulmak için yaptıracağınız ağda yüzünüzde tüylerin zamanla daha da güçlenerek kalınlaşmasına sebebiyet verecektir. Bu nedenle sürekli ağda işlemini tekrarlamanız gerekecektir.

Tüylerinizden lazer epilasyon yöntemiyle kurtulmayı düşünenlerdenseniz lazer epilasyon yönteminin zararlı etkileri detaylı şekilde araştırarak yaptırmanız da cildinizde bir kusur veya sorun yaratmaması adına önemli olacaktır.

Bitkisel ve doğal yöntemlerle evde hazırlayacağınız maske yüzünüzde oluşan tüylenmenin etkisini azaltarak cansızlaşmasına yardımcı olacaktır. Cilt tipinize uygun bir maskeyi düzenli şekilde yüzünüze uygulayarak tüylerinizin güçsüzleşmesini sağlayabilir ve tüylerinizle gölgelenen güzelliğinizi ortaya çıkarabilirsiniz.

Yüzünüzdeki tüylerden kurtulmanızı sağlayan maske tariflerinden herhangi birini düzenli uygulayarak tüylerinize doğal ve kesin bir yolla elveda diyebilirsiniz.

Yüzünüzde oluşan tüylerden doğal yollarla kurtulmak için;

Nişasta Maskesi

Gereken malzemeler

15gram nişasta

25-30gram kırlangıç otu

30gram kadar lanolin

1 tatlı kaşığı vazelin

Maskenin hazırlanması ve uygulanması

Nişasta dışında diğer malzemeleri bir cezve veya başka bir kap içerisine alarak benmari usulü eritin ve erimesinin ardından nişastayı da ekleyerek iyice karıştırın. Nişasta maskesi soğumaya başladığında maskeyi yüzünüze uygulayarak yaklaşık 1 saat bekletin. Sonrasında ılık su ile maskeyi yüzünüzden temizleyebilirsiniz.

Nişasta maskesini haftada 1 kez yüzünüze düzenli olarak uyguladığınızda zamanla tüylerinizin azaldığını fark edeceksiniz.

Şeker Maskesi

Gereken malzemeler

1 çorba kaşığı şeker

1 çorba kaşığı mısın unu

1 yumurta akı

Maskenin hazırlanması ve uygulanması

Yumurta akını bir kaseye alarak köpürene kadar çırpın. Mısır unu ve şekeri de ilave ederek iyice karışmasını sağlayarak yüzünüzde tüylenme olan bölgeye uygulayın. Maske yüzünüzde kuruyana kadar bekletin ve öncelikle yüzünüze zarar vermeyecek şekilde yavaşça maskeyi soyun.  Soyma işleminin ardından yüzünüzü ılık su ile yıkayabilirsiniz.

Şeker maskesini haftada 3 kez gün aşırı uyguladığınızda kısa süre içerisinde tüylerin güçsüzleşerek yok olduğunu göreceksiniz.


Zerdeçal Maskesi

Gereken malzemeler

1 tatlı kaşığı zerdeçal

4 tatlı kaşığı leblebi tozu

2 tatlı kaşığı süt kreması

1 çorba kaşığı süt

Maskenin hazırlanması ve uygulanması

Malzemelerin tamamını sırayla bir kap içerinse alarak iyice karıştırın ve yüzünüzde tüylenme olan bölgeler başta olmak üzere yüzünüzün tamamına zerdeçal maskesini uygulayın. Maskeyi uygulama sonrası 20 dakika kadar yüzünüzde bekleterek ılık su ile yüzünüzden temizleyebilirsiniz.

Zerdeçal maskesini ayda 3 kez olmak üzere 10 günde bir yüzünüze uygulamanız tüylerinizin yok olmasında kesin çözüm olarak cilt bakımınızı gerçekleştirmenize yardımcı olacaktır.

Share:

You may also like

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yardım için şimdi Sohbet et

Teklif Vermek İçin proje@kuysoft.com.tr mail adresine eposta gönderebilirsiniz!